Телефонуйте та замовляйте 380676720720

Деревина в домашньому господарстві поки що залишається одним з найпоширеніших матеріалів для будівель, споруд та виготовлення меблів.

Роботу по дереву можна розділити на виготовлення продукції з хвойних і листяних порід.Хвойні породи (ялина, сосна, модрина, ялиця, кедр) дуже поширені і мають переважно смолисту деревину. Найбільше застосування в будівництві і столярній справі отримала деревина з сосни. Використовують її для вікон, дверей, зовнішніх споруд та огорож. Деревина ялини світліша соснової і має більше дрібних сучків, які при прозорій обробці добре підкреслюють «дерево». Деревину модрини, ялиці і кедра використовують по місцю зростання. Особливо стійка проти гниття деревина модрини і споруди з неї «вічні». Ялиця ж, навпаки загниває у вологому середовищі і з неї виготовляють переважно дрібні вироби. Деревину листяних порід поділяють на тверду (з бука, дуба, ясена, клена, в’яза, каштана, граба, горіха, груші) і м’яку (з липи, осики, тополі, вільхи, верби). Деревина з дуба одна з найбільш цінних як для зовнішніх будівель, так і для робіт всередині будинку. Вона має коричневий відтінок і, хоча пориста, але міцна, стійка проти гниття. Деревина ясена світліша і менш пориста, ніж у дуба. Вона в’язка, слабопориста і має гарну текстуру. Використовують деревину ясена для виготовлення художніх меблів, шпону, для обклеювання ДСП для меблів та ін. З букової деревини виготовляють переважно меблі. Вона червонувата, з довгастими цятками, добре шліфується і полірується.Міцна деревина граба при висиханні сильно жолобиться і розтріскується. Використовують її для будівель.Деревина груші при висиханні не тріскається і не жолобиться. З неї виготовляють художні вироби, особливо шкатулки.Деревина горіха має красиву різнотонову текстуру з різкими переходами від світлого до темного. З неї виготовляють струганий шпон, який йде для обробки цінних художніх меблів. В’яз (берест) дає міцну і в’язку деревину, використовувану для токарських виробів. Вона не тріскається і не жолобиться.Міцна деревина акації, яка не тріскається і не жолобиться. У безлісних районах півдня – це основний матеріал для будь-яких виробів. Деревина липи м’яка і легко ріжеться в усіх напрямках. Різьбярі по дереву використовують її для різьблення. Деревина липи не має запаху, тому з неї виготовляють тару для продуктів, а бджолярі вулики. Для цих же цілей використовують і деревину тополі.Вільха дає легку і м’яку деревину, використовувану для столярних і токарних виробів. Вона не боїться вологи і у воді добре зберігається. Деревина ж осики, навпаки, швидше псується від вологи.

Основні характеристики деревини:

  •  Твердість

Твердість деревини – це її здатність чинити опір проникненню твердих тіл. Таким чином, чим твердіша порода, тим вона довговічніша. По ступеню твердості деревни породи ділять на 3 групи: м’які (сосна, ялина, кедр, ялиця, осика, липа, вільха, тополя), тверді (береза, бук, в’яз, модрина сибірська, ясен, ільм, карагач, клен, яблуня) і дуже тверді (граб, кизил, самшит, акація біла).Для зовнішньої обробки будови найбільш оптимальні тверді або дуже тверді породи. Для внутрішнього оздоблення значення даного показника може бути менше.

  • Вологостійкість

Не менш значуще при виборі «погонажу» для зовнішньої обробки і така якість як опір волозі. Вологостійкість також визначається породою деревини. Причому тверді породи далеко не завжди вологостійкі. Скажімо, дуб – самий міцний, а від надлишку вологи починає тріскатися. А ось модрина за міцністю не поступається дубу, а по вологостійкості значно його перевершує. Інші породи дерева (у тому числі і дуб) необхідно захищати від вологи спеціальними хімічними просоченнями – антисептиками.

  • Якість сушіння

Чим більша вологість деревини, тим складніше її використовувати у виробництві. Сира деревина гірше клеїться, а в міру висихання деформується. Тому правильна сушка – запорука високої якості «погонажу». Вважається, що в погонажних виробах деревина повинна бути просушена до рівня вологості 10 – 12%. Даний показник можна виміряти спеціальним приладом – гігрометром.Втім, далеко не у всіх є можливість провести необхідні заміри. У цьому випадку фахівці радять купувати погонажні матеріали там, де виростовують дерева, з яких вони зроблені. Справа в тому, що у кожної породи свої вимоги до сушіння: до температури, до часу знаходження в сушильній камері і т.д. І той, хто все життя мав справу з сосною і ялиною (традиційно для Карпатських порід), може в процесі сушіння остаточно і безповоротно зіпсувати, наприклад, модрину: задати, скажімо, відразу велику температуру, в результаті чого деревина потріскає.

  • Зовнішній вигляд

Великий вплив на зовнішній вигляд погонажних виробів надає сортність дерева. Підставою поділу за сортами служать природні вади деревини і недоліки, що з’явилися в процесі виробництва того чи іншого виробу. Всього існує чотири сорти.

Самий вищий клас – «Екстра» – повністю виключає сучки і серйозні дефекти. У виробах класу «А» припустимі світлі здорові сучки без обмеження їх кількості та розмірів, або шпилькові сучки з тріщинами усихання. У матеріалах класу «В» можуть зустрічатися невипадаючі сучки без обмеження їх кількості та розмірів, з тріщинами усихання. Найнижчий клас – «С» – допускає, що у виробах можуть бути  до 2-х випадних сучків,  тріщини (не більше 40% від довжини виробу), механічні пошкодження у вигляді сколів, а також окремі плями синяви і смуги, що займають не більше 20% від площі виробу.

На перший погляд здається, що найкращий – «Екстра»-клас. Але експерти готові посперечатися. Саме сучки надають виробам неповторну красу справжнього дерева. Головне, щоб вони були невипадаючі. А іноді сучки – це не тільки красиво, але й корисно …. Наприклад, в кедрі в них зосереджено 90% ефірних масел, за які так цінується ця порода.Та й самий нижчий клас теж не варто скидати з рахунків. Якщо ви повністю обробляєте будинок деревом, майте на увазі: оптимально, якщо вироби класу «С», які в 2 рази дешевше виробів класів «А» і «В», становлять 10 – 20% від загального обсягу замовлення. Адже в будь-якому будинку є вікна і двері, для обробки яких доводиться розпилювати виріб. Таким чином, видимі дефекти можуть залишитися в обрізках.

Поверхня погонажних матеріалів може бути як шліфована, так і текстурована. У текстурованих виробах деревина має вигляд зістареної. Штучного старіння деревини можна добитися і хімічним способом, застосовуючи різні просочувальні та лакофарбові матеріали.